مقالات

معرفی بهترین برند دستگاه جوش اینورتر موجود در بازار

دستگاه جوش اینورتر

همه چیز در مورد دستگاه جوش اینورتر

نسل جدید دستگاه‌های جوشکاری، دستگاه جوش اینورتر است. طراحی و ساخت این دستگاه‌ها، بر اساس تکنولوژی‌های جدید و مدرن انجام گرفته و به همین خاطر، توانایی فراهم کردن جریان‌ بالا برای جوشکاری را دارند.

از این دستگاه‌ها برای بیشتر فعالیت‌های جوشکاری به دلیل کیفیت جوش، سبک و قابل حمل بودن بیشتر از سایر دستگاه‌های جوش استفاده می‌شود. دستگاه‌های جوش اینورتر، با بکارگیری حالت جامد و یک سِری رکتیفایر، جریان ورودی متناوب برق (۶۰ هرتز AC) را به جریان (DC) خروجی تبدیل می‌کنند.

همه چیز در مورد دستگاه جوش اینورتر

به طور کلی، این دستگاه‌های جوش، جریان برق را به الکترود که اغلب از جنس اکسید سدیم، آهک، سلولز و خاک رس و . . . می‌باشد، می‌رساند و الکترود ذوب شده و با پُر کردن نقاط خالی سطح موردنظر و سرد شدن، اتصالات قوی و مستحکم ایجاد می‌کند.

برای مثال، اتصالات درب و پنجره‌های آهنی منزل به بکارگیری چنین فرایند جوشکاری انجام می‌شود.‌
لازم به ذکر است که برخی از دستگاه‌های جوش اینورتر، هم با جریان مستقیم و هم با جریان متناوب کار می‌کنند و بعضی از آنها نیز فقط با جریان مستقیم، عملکرد خوبی دارند.

همه چیز در مورد دستگاه جوش اینورتر

نحوۀ عملکرد دستگاه جوش اینورتر چگونه است؟

در حالت کلی، اینورتر یک نوع سیستم الکترونیکی است که برای تنظیم ولتاژ به کار می‌رود. در دستگاه جوش اینورتر، در ابتدا منبع تغذیه، (AC) را به ولتاژ خروجی پایین‌تری که قابل استفاده باشد، تبدیل می‌کند. برای نمونه، خروجی که ۲۰ ولت (DC) است، نتیجۀ ۲۴۰ ولت (AC) ورودی می‌باشد.
دستگاه‌های که بر اساس اینورتر فعالیت می‌کنند، دارای اجزای الکترونیکی هستند که با کمک آنها، قدرت و نیروی لازم برای فرایند جوشکاری را فراهم می‌کنند.

دستگاه جوش اینورتر در چه صنایعی کاربرد خواهد داشت؟

از دستگاه‌های جوش اینورتر در صنایع مختلفی استفاده می‌شود که برخی از صنایع شامل:
 صنعت کشتی‌سازی
 صنعت هوا و فضا
 صنایع تولید خودرو و ساخت قطعات ماشین آلات صنعتی
 ساخت و تولید تجهیزات و خطوط ریلی
 انواع پروژه‌های ساختمانی
 ساخت تجهیزات ریلی
 ساخت قطارهای ریلی و متروهای بین شهری
 صنعت هواپیماسازی
دستگاه جوش اینورتر از چه مزایای مهمی برخوردار است؟
در این بخش از مقاله، به مهمترین ویژگی دستگاه‌های جوش اینورتر که باعث استقبال فراوان از آنها در صنایع مختلف شده است، اشاره خواهیم کرد.
 کاهش مصرف انرژی برق
دستگاه‌های جوش اینورتر به دلیل ساختار پیشرفته‌ای که دارند، میزان برق کمتری جهت تولید توان بالا استفاده می‌کنند. مقدار توانی که این دستگاه‌ها تولید می‌کنند برابر ۸۰% تا ۹۰% است که به نسبت دستگاه‌های جوش قدیمی حداقل ۲۰% بیشتر است.

نحوۀ عملکرد دستگاه جوش اینورتر چگونه است؟

 افزایش سرعت و راندمان کاری

دستگاه‌های جوش اینورتر، به این دلیل که انرژی را سریع‌تر به الکترودها می‌رسانند و در نتیجه، الکترودها نیز سریع‌تر ذوب می‌شوند، سرعت انجام کارهای مختلف را افزایش خواهند داد. با افزایش سرعت انجام کار، راندمان کاری نیز افزایش یافته و سریع‌تر به نتیجۀ مطلوب دست خواهید یافت.

دستگاه جوش اینورتر در چه صنایعی کاربرد خواهد داشت؟ کاهش ابعاد و اندازۀ دستگاه جوش

به این دلیل که در این نوع دستگاه‌های جوش برای تبدیل جریان (AC) به جریان (DC) از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده است، بنابراین، ابعاد و اندازۀ این نوع دستگاه‌ها نیز کاهش یافته که این ویژگی به قابل حمل بودن دستگاه‌های جوش اینورتر کمک کرده است.

 افزایش کیفیت و استحکام خروجی کار

میزان ورودی این دستگاه‌ها قابل کنترل است و با زیاد و کم کردن جریان دستگاه، می‌توان روند انجام کار را کنترل کرد. ضمن آنکه، نقاط اتصالی که توسط این دستگاه انجام می‌شود، از دوام و استحکام بالایی برخوردارند تا سایر دستگاه‌های جوش قدیمی.

 بدون ایجاد قطعی در جریان، هنگام کار

دستگاه جوش اینورتر به دلیل فناوری به روز و پیچیده‌ای که دارند، مقدار قطعی جریان در آنها، به ندرت روی می‌دهد و در اغلب مواقع میزان قطعی به صفر رسیده است. در نتیجه، فرایند کار نیز به درستی و با کیفیت بالا انجام خواهد شد. با توجه به این نکته که، دستگاه‌ اینورتر، از آمپر برق کمتری برای تولید انرژی استفاده می‌کند و همین ویژگی، مانع از ایجاد نوسانات برقی در دستگاه جوش خواهد شد.
جدیدترین و بهترین دستگاه جوش اینورتر بازار در فروشگاه دارا تولز موجود است!

معرفی و شناخت پرفروش‌ترین و بهترین دستگاه‌های جوش اینورتر موجود در بازار شامل:

 دستگاه جوش ایران ترانس

شرکت معتبر و نام آشنا ایران ترانس، یکی از شرکت‌های تولیدکنندۀ دستگاه جوش است که با بکارگیری تکنولوژی روز دنیا، جدیدترین دستگاه‌های جوش را در انواع مختلف تولید می‌کند. از جمله دستگاه‌های تولیدی این شرکت می‌توان به دستگاه برش پلاسما، جوش الکترود، پیچ جوش، جوش تیگ یا آرگون، میگ‌مگ یا CO2 اشاره کرد.

دستگاه جوش اینورتر ایران ترانس

 

 دستگاه جوش رونیکس

برند جهانی و معتبر رونیکس، یکی دیگر از شرکت‌های موفق در عرصۀ تولید دستگاه جوش اینورتر است که مطابق با استانداردهای بین‌المللی و فناوری‌های روز دنیا، محصولات متنوع و ابزار آلات با کیفیت تولید می‌کند و تمامی محصولات رونیکس دارای گواهینامۀ معتبر ISO 2008-9001 می‌باشد.

معرفی بهترین برند دستگاه جوش اینورتر موجود در بازار

 دستگاه جوش صبا الکتریک

یکی از اولین و برترین تولیدکنندۀ محصولات جوش و بُرش اینورتری، شرکت صبا الکتریک است. این شرکت، محصولات متنوعی شامل بُرش رِیلی و لوله، زیر پودری، برش پلاسما همراه با فناوری اینورتر و با شدت جریان ۴۰ تا ۱۶۰ آمپر، جوش الکترود، رِکتیفایِر گوجینگ و . . . تولید می‌کند.

دستگاه جوش اینورتر صبا الکتریک

 دستگاه جوش هیوندای

اگر به دنبال خرید دستگاه جوش اینورتری وارداتی هستید، حتماً دستگاه جوش هیوندای را انتخاب کنید. شرکت هیوندای در صنایع مختلفی مانند راه‌سازی، کشتی‌سازی، خدمات حمل و نقل، محصولات شیمیایی، پروژه‌های مختلف ساخت و ساز و محصولات پتروشیمی فعالیت دارد. برند معروف هیوندای تمام محصولات خود را به مدت یک سال گارانتی می‌کند.

دستگاه جوش اینورتر هیوندای دستگاه جوش ادون

دستگاه جوش ادون، یکی از تولیدات کشور چین است. شرکت ادون، از جمله شرکت‌های موفق و معتبر در عرصۀ تولید ابزارآلات برقی و صنعتی است که از سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را آغاز نموده است.
نکات ایمنی که باید هنگام کار با دستگاه جوش اینورتر به آن توجه کنید!
پیش از آنکه اقدام به خرید دستگاه‌های جوش اینورتر نمایید، بهتر است نکات ایمنی کار با آن را بدانید، تا علاوه بر انجام کار، سلامتی شما نیز در حین کار حفظ شود.

 حتماً در طول فرایند کار، اگر در محیط‌های بسته یا بدون هواکش هستید، از ماسک استفاده کنید یا حتی‌المقدور در این محیط‌ها از دستگاه جوش استفاده نکنید. چرا که دود و گاز ناشی از سوختن لایۀ روی الکترود، ممکن است مشکلات تنفسی برای شما ایجاد کند.

 با توجه به پرتوهای ایجاد شده توسط دستگاه که در نتیجۀ ذوب شدن الکترود صورت می‌گیرد، ضروری است که از ماسک جوشکاری و البته از لباس مخصوص استفاده کنید. با این کار، از سوختن پوست یا سوراخ شدن لباس و همچنین آسیب زدن به چشم‌هایتان مصون می‌مانید.

 حتماً همراه با لباس کار و ماسک جوشکاری از دستکش استاندارد و ایمن نیز برای جلوگیری از برق گرفتگی ناگهانی استفاده کنید. هنگام فرایند جوشکاری، در واقع، مدار برقی ایجاد خواهد شد که اگر به صورت غیر عمدی، جریان الکتریکی ایجاد شده، لمس گردد، ممکن است موجب مرگ یا ایجاد شوک الکتریکی شدید در بدن شود. از همین رو، بسیار ضروری است که نکات ایمنی را پیش از شروع کار در نظر بگیرید.

برای خرید بهترین و جدیدترین دستگاه جوش اینورتر، بهتر است به سایت فروشگاه معتبر دارا تولز مراجعه کنید تا علاوه بر انتخاب انواع ابزارآلات صنعتی و نیمه صنعتی، دستگاه جوش مناسب با فضای کار خود تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ چهار = 10