مقالات

ابزار ضروری برای صاحب خانه ها

ابزار ضروری برای صاحب خانه ها

در هر منزلی نیاز به یک جعبه ابزار ضروری است تا در مواقع ضروری بتوان با خونسردی مشکل ایجاد شده را برطرف ساخت. ۱۰ مورد از ابزار ضروری خانه را با هم بررسی می کنیم.

 

 

مهمترین ابزار ضروری خانه

برای انتخاب ابزار ضروری خانه خود، هزینه زیادی در نظر نگیرید در ابتدا بررسی کنید که کدام موارد برای شما ضروری تر است.

  • تراز

شاید با خود بگویید که تراز چرا باید در لیست ابزار ضروری خانه قرار بگیرد اما بررسی ها نشان داده است که در همه منازل نیاز به ابزاری است که اجازه دهد هر وسیله ای در سطح صافی قرار بگیرد. مثلاً اگر یخچال شما پس از جابجایی سر و صدا می دهد احتمالاً درگیر مشکل ناصافی است و تراز به شما کمک می کند که موقعیت یخچال را تنظیم کنید.

 

  • ست انبردست

حتماً جعبه ست انبردستی برای منزل خود خریداری کنید. در این لیست ترکیبی از انبردستی های باریک و قفلی و … وجود دارد. ست انبر برای لخت کردن سیم استفاده می شود و همینطور شامل ابزارهای مخصوص تعویض سردوش حمام و پریز برق و … است که کمک می کند تا بسیاری از مشکلات منزل خود را برطرف سازید. از یاد نبرید که ست انبردست قطعاً مهمترین ابزار ضروری خانه محسوب می شود و نبود آن شما را به دردسر می اندازد.

 

ابزار ضروری خانه

  • دریل

معمولاً دریل ها در ابعاد و اندازه های متنوعی هستند، برخی شارژی و برخی نیز برقی طراحی شده اند و برخی از آنها ثابت هستند. دریل ها در منزل برای نصب پرده و دیوارکوب و ساعت و سایر موارد این چنینی استفاده می شود حداقل یک مدل از دریل را با توجه به نیاز خود خریداری کنید نیاز به صرف هزینه زیاد برای دریل نخواهید داشت و می توانید مواردی که ارزانتر هستند را در نظر بگیرید.

 

  • انواع آچار

آچارها معمولاً در سبک های متنوعی هستند حتماً نوع آچار فرانسه و شلاقی را در منزل داشته باشید این دو مورد برای پیچ درب کابینت ها و همینطور لق زدگی پریز برق بهترین گزینه هستند. آچاری دوسو و چهارسو نیز وجود دارد که به شما در انجام برخی از کارهای فنی کمک زیادی می کند. سبک دیگری از آچارها هستند که برای نمایش فاز و نول استفاده می شوند. این طور که مشخص است برخی از آنها دارای فاز متر هستند.

انبردست

  • چراغ قوه

چراغ قوه یکی از مهمترین ابزارهای ضروری در منزل است. اینکه وسایل روشنایی برای روزهای بی برقی دارید موضوع دیگری است شما نیاز به ابزار نورانی قدرتمند و جمع و جوری دارید تا بتوانید به واسطه آن موقعیت دقیق اشیا را تشخیص دهید به این ترتیب چراغ قوه کمک زیادی به شما می کند. بهتر است از چراغ قوه ای استفاده کنید که برد بالایی دارد و کم مصرف است و در این صورت می توانید با مصرف کمی که دارد از شرایط استفاده کنید.

  • کاردک

کاردک از دسته ابزارهای ارزان قیمت اما پر مصرف در منزل است. از کاردک برای کارهای بنایی و نجاری استفاده می شود و همینطور در راستای رنگ کردن و بتونه کاری دیوار از آن کمک گرفته می شود. کاردک ها سایز بندی متنوعی دارند برخی پلاستیکی هستند و برخی نیز به صورت فلزی طراحی شده است و در لیست ابزار ضروری خانه قرار گرفته است و آقایان به آن نیاز خواهند داشت.

 

  • اره دستی

در صورتی که در منزل خود باغچه دارید و یا فضای سبز کوچکی تدارک دیده اید اره دستی قطعاً یک ابزار ضروری خانه برای شما محسوب می شود. معمولاً نمی توان پیشنهاد داد که همه افراد اره برقی در منزل داشته باشند چون هم قیمت بالایی دارد و هم کار با آن بسیار دشوار است اما اره دستی نیاز به مهارت زیادی ندارد و برای بریدن چوب و هرس کردن شاخه ها استفاده می شود کاربرد زیادی دارد.

 

  • چکش و میخ

میخ و چکش در هر خانه ای یافت می شود اما بهتر است از چکش های میخ کش نیز استفاده کنید تا علاوه بر میخ کردن دیوار، بتوانید میخ های مزاحم را از دیوار خارج کنید. دقت کنید که میخ کش ها برای بیرون کشیدن میخ های قدیمی بهترین گزینه هستند و کار با آنها بسیار آسان است.

 

 

  • نوار چسب مخصوص لوله

یک سری نوار چسب مخصوص لوله وجود دارد که مشهور به نوار چسب های داکت است. در صورتی که لوله شما در منزل دچار ترک یا ترکیدگی باشد می توانید از این نوار چسب ها استفاده کنید و تا رسیدن تعمیرکار خیالتان از بابت عدم برو حادثه جمع باشد. این نوار چسب ها ضخیم هستند و به صورت موقتی استفاده می شوند.

 

چسب مخصوص

  • متر دستی

همه ما در منزل نیاز به متر دستی داریم بهتر است متری خریداری کنید که قابلیت جمع شدن داشته باشد و همینطور گیره ثابت نگه دارنده برای آن طراحی شده باشد. مترهایی که لبه تیز دارند کار را دچار مشکل می کنند بهتر است در خرید متر دستی دقت داشته باشید.

 

 

 

ابزار ضروری خانه مخصوص خانه های حیاط دار

در صورتی که منزل شما ویلایی است بهتر است ابزار ضروری خانه مخصوص منزل خود را بشناسید و تهیه کنید. شما نیاز به شلنگ دارای سری آب پاش دارید تا بتوانید برای آب پاشی حیاط در زمان سریع تری به نتیجه برسید. همینطور نیاز به یک سری ابزارهای مخصوص برای باغچه خواهید داشت که بر اساس نیاز و انتظار خودتان مشخص می شود.

موضوع مهمی است که در خصوص خانه های حیاط دار مطرح است اینکه معمولاً حیاط نیاز به نظافت دوره ای و زود به زود دارد پس بهتر است که ابزارهای نظافت را تهیه کنید.

 

 

ابزار ضروری خانه مخصوص آپارتمان نشین ها

یک سری ابزارهای مهم برای آپارتمان نشین ها وجود دارد که باید تهیه نمایند. مثلاً ابزارهایی که به تعمیر شیر حمام کمک می کند، نیاز است تا نشتی به طبقات دیگر نفوذ نکند. نیاز به ابزارهایی دارید که از نظر اتصالات به شما کمک کند و کم سر و صدا باشد اگر قصد خرید دریل دارید باید به میزان سر و صدای تولید شده از سوی آن دقت کنید این موارد بسیار مهم هستند.

 

کلام آخر

در این مقاله ضمن معرفی ۱۰ مورد از ابزار ضروری خانه اشاره ای که ابزارهای مناسب حیاط و آپارتمان های مختلف شد به این ترتیب باید بدانید که منزل شما نیاز به چه ابزارهایی دارد و در ابتدا همان موارد را خریداری کنید. اگر فکر کنید خرید ابزار ضروری خانه برای شما دشوار است و قیمت ابزار ضروری خانه گران به نظر میرسد از موارد ضروری تر آغاز کنید.

خرید ست انبردست تا مدت های طولانی برای شما کافی است بنابراین یک بار هزینه است و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب کنید از یاد نبرید که ابزارهای ضروری در خانه از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می کند و سبب می شود که خطرات به حداقل برسد پس سهل انگاری را کنار بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ پنج = 10